İş Bilgim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Motivasyonunu Yüksek Tutmanı Sağlayacak 7 Şey

Motivasyonunu Yüksek Tutmanı Sağlayacak 7 Şey

admin admin -
48 0

Siz de başarılı bir kariyer hayali kurup motivasyon sorunları nedeniyle istediğiniz performansı yakalayamıyor musunuz? Odak noktanız motivasyon becerilerinizi bir an önce geliştirmeniz gerektiği olmalıdır. Zaten başarılı olmak için en çok geliştirilmesi gereken özellik de bu değil mi?

Düşük motivasyon genellikle zihninizdeki olumsuz düşüncelerden kaynaklanır. Bu düşünceler kişinin kendine olan güvenini ve umudunu azaltır, konsantre olma yeteneğini azaltır ve bir şeyler başarabileceğine ya da başına güzel şeyler geleceğine olan inancını sekteye uğratır.

Motivasyonu yüksek tutmanın birçok yolu vardır. Öncelikle, insanlar motivasyonlarını azaltan faktörleri belirlemeli ve bunları ortadan kaldırmanın veya etkilerini azaltmanın yollarını aramalıdır.

Motivasyonunu yüksek tutmanı sağlayacak 7 şey sayesinde istediğiniz motivasyonu elde edip başarının kapısını açabilirsiniz.

1- Motivasyon Sözleri Okuyun!

Motivasyon insan hayatında önemli bir yer tutar. Bu noktada motive edici sözler motivasyonunuzu arttırmanıza yardımcı olabilir. Motive edici sözler ile güveninizi, kararlılığınızı ve azminizi arttırabilirsiniz.

İnsanların duyguları ve düşünceleri farklı olduğu için birkaç kısa motive edici sözle bile tüm olumsuzlukları olumluya çevirmek oldukça mümkün. Motivasyon sözleri ile zihninize olumlu mesajlar iletebileceğinizi unutmayın.

2- Motivasyon Filmleri İzleyin!

Filme ve türe göre farklılık gösteren duygularımız bazen bize mutluluk getirirken bazen de motivasyon ve arzu gibi farklı duyguları beraberinde getirir. Filmler, empati duygularını harekete geçirerek kendi hayatımıza dahil edebileceğimiz fikirler geliştirmemize yardımcı olur.

Gelişimimizde eşit derecede etkili olan, hayatın her aşamasında bizi motive eden motivasyon düzeyidir. Bu düzeyi arttırmak için kişisel gelişim odaklı motivasyon filmleri izleyebilirsiniz.

3- Motivasyon Müzikleri Dinleyin!

Yeni bir yıla başlarken yeni hedefler belirliyoruz. Bunlar okulumuzu, işimizi ya da kişisel hayatımızı etkileyen kararlardır. En önemlisi spor yaparak sağlıklı kalmaya kendimizi hedefledik. Bu hedefimiz, uzun zamandır hayalini kurduğumuz vücuda kavuşmaktı.

Bazen hedeflere ulaşmak için sadece küçük bir motive gereklidir. Spor yaparken dinlediğiniz motivasyon müzikleri sayesinde hedeflerinize daha eğlenceli ve zevk alarak ulaşabilirsiniz.

4- Motivasyon Kitapları Okuyun!

Hedeflerimize doğru ilerlemek, yaratıcı yönümüzü göstermek, başarılı olmak, görevlerimizi ve arzularımızı tamamlamak için hepimizin motivasyona ihtiyacı vardır. Motivasyon bizi harekete geçiren itici güçtür. Hayallerinizin peşinden gitmeniz için size ilham verecek ve motive edecek motivasyon kitapları okuyarak kişisel gelişiminize yardımcı olabilirsiniz.

5- Hedeflerinizi Görünür Yerlere Asın!

Hedeflerinizi her gün görebileceğiniz bir yerde tutun. Evinizin herhangi bir yerine asabilirsiniz. Bir planlayıcıya yerleştirilebilir veya telefonunuzun duvar kağıdına koyabilirsiniz. Ne kadar ilerlediğinizi görmek için her gün tekrar kontrol edin.

6- Enerjinizi Arttırın!

Enerji büyük bir motivasyon kaynağıdır. Birisi veya bir şey hakkında tutkulu olduğumuzda, genellikle çok motive oluruz. Başardığınız son önemli şeyi düşünün. Enerjinizin ve motivasyonunuzun yüksek olduğunu tahmin edebiliyorum. Daha yüksek enerji seviyeleri, sürekli büyümeye izin verir ve size daha yüksek düzeyde özgüven verir.

7- Planlar Belirleyin!

Planlar belirlemek sizi motive etmeye yardımcı olur ve beyninizi yalnızca somut ve ölçülebilir şeylere odaklanması için eğitir. Bu aslında planlarımıza doğru ilerlediğimizde bizi çok mutlu eden faktörlerden biridir. Planımız bazen istediğimiz gibi ilerlemeyebilir.

Aksilikler hayatın bir parçasıdır ve herkesin başına gelir. Bu başarısız olduğun anlamına gelmez! Engelleri nasıl aşacağınıza dair basit bir plan yapın ve bunu başarabileceğinizi kendinize hatırlatın.

Motivasyonunuzu yüksek tutmak için bu adımları kararlı ve sabırlı olarak uygulamak gerekir. Bir süre sonra, değişiminizin ve motivasyon düzeyinizin artarak yeni başarılara kapı açtığını fark edeceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir