İş Bilgim

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Eğitim
 4. »
 5. Kariyer Hayatına Işık Tutacak 10 Podcast

Kariyer Hayatına Işık Tutacak 10 Podcast

admin admin -
42 0

İşe gidip gelirken, molada ya da tükenmiş hissettiğinizde o sinir bozucu anlarda size yeni bir bakış açısı kazandıran bir yol denemeye ne dersiniz? Kariyer hayatınızı belirlemek size kalmış

Mesleki ve kişisel becerilerinizi kariyer hedefleriniz doğrultusunda nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Bu süreç derinlemesine araştırma gerektirir. Bu nedenle, kariyer hayatına ışık tutacak 10 podcast size yardımcı olabilir.

 • Ece Targıt: Yoldayız Geliyor Musun?

Flov Studio’nun kurucusu Ece Targıt’ın podcasti Yoldayız Geliyor Musun, kişisel gelişim odaklı derin konuları da işliyor. Ece Targıt’ın yaşam deneyimlerini yalın bir dille paylaştığı bu podcast serisi, kişisel gelişime ve bilince ışık tutmayı amaçlıyor. Kişisel farkındalığa giden yolu açan bu podcast serisi, anlam arayışına, kendini keşfetmeye ve çok daha fazlasına değiniyor.

 • Özgür Mumcu ve Eray Özer’le Yeni Haller: Büyük İstifa

Pandemi sonrası değişen ekonomik ve sosyal koşullar nedeniyle işten çıkarmalar ve iş değişiklikleri aşırı derecede akın akın gelir hale geldi.

Bu ilk olarak Türkiye’de gözlemlendi ama yakından takip ettiğimiz İngiltere ve ABD gibi birçok ülkeyi içine alan küresel bir değişim dönemine girdiğimiz söylenebilir.

Bundan 20 yıl sonra işletme müfredatına girecek olan bu dönemi atlatanlar olarak Büyük İstifa’nın nedenlerini ve etkilerini okuma, duyma fırsatınız olmadıysa, bu podcaste kulak verin.

 • Bir Gidene Soralım: 3 Kıtada Otelcilik Kariyeri

Birçok insanın yurtdışında iş bulma konusunda şüpheleri olduğunu biliyorum. Bu podcastte Deniz Dorbek Koçak, kıtalararası kariyerine dayanan çok güçlü bir vizyon ortaya koyuyor.

 • Nilay Örnek Soruyor: Nasıl Olunur

Gülşat Aygen, Harvard Üniversitesi’nde İngilizce dilbilim öğretmenliği yapan ilk yabancı öğretmendi. Asla pes etmeyen ve yoluna devam eden, önlerine çıkan engellere rağmen devrim yaratan kadınlardan inanılmaz derecede ilham alıyorum. Bu podcastte her cümleden bir şeyler öğreniyorsunuz.

 • Tevfik Uyar: Açık Bilim

Podcast önerileri listemizdeki bu podcast, Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bilim podcast kanalı sloganıyla başladı. Uçak mühendisi Tevfik Uyar, fizikçi Kaan Öztürk, nörolog Onur Arpat ve Prof. Dr. Mustafa Çetiner ile geometriye kadar geniş bir yelpazedeki konuları herkesin anlayabileceği bir dille ele alan bölümler, kariyer hayatı için harika fırsatlar sunuyor.

 • Beyhan Budak: Kendine İyi Davran

Beyhan Budak bu podcastin her bölümünde ilginç psikolojik konulara ışık tutuyor. Çocukluğumuzun hayatımızı nasıl etkilediğinden panik ataklarla nasıl mücadele edeceğimize kadar çok çeşitli konular hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca kariyer hayatında çekilen zorluklarla nasıl başa çıkılacağını öğrenebilirsiniz.

 • Sıla Yücesoy: Hayatlar Hikayeler

16 bölümden oluşan podcastte farklı ülkelerden, şehirlerden ve mesleklerden insanlarla röportajlar yer alıyor. Kariyer hayatına ilham veren eğlenceli kahkahalı sohbetler…  Bir bölümü her dinlediğinizde yeni bir şeyler öğrenmemek neredeyse imkânsız.

 • Aykut Balcı: Mühendisin Gücü Geleceğin Gücü

Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından yayınlanmaktadır. Türkiye’den ve dünyadan başarılı mühendislerin hikayelerini ve güçlerinin geleceğin gücünü yaratmak için ne kadar kritik olduğunu onların gözünden anlatan bir podcast serisidir.

 • İnanç Ayar: Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik

Felsefe, sanat ve yaratıcılığı temel alan İnanç Ayar, bir girişimcinin nasıl olunacağına değil, ne olması gerektiğine dair cevaplar bulmaya çalışıyor. Girişimcilik dünyasında kendimizi. Girişimcilik ekosistemiyle ilgileniyorsanız, bu podcasti mutlaka dinlemelisiniz.

 • Mümtaz Demirci: Lumost

Genel olarak teknoloji ve girişimcilik ekosistemlerine ilgi duyan Mümtaz Demirci, birçok soruya kendi değerli yorumlarıyla zenginleştirilmiş podcastlere imza atıyor. Kariyer odaklı bu podcast sayesinde zirveye çıkabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir