İş Bilgim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Konuşmaktan Eyleme Nasıl Geçilir? Kişisel Gelişim!

Konuşmaktan Eyleme Nasıl Geçilir? Kişisel Gelişim!

admin admin -
63 0

Hayatınızdaki değişiklikleri yönetmek ve hayatınızı rayına oturtmak için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Konuşmak yerine harekete geçin!

Şimdi başlamak için her zamankinden daha değerli bir zaman. Hepimizin kişisel ve profesyonel beklentileri, hedefleri ve kararları var.

Ne yazık ki, bu hedeflerin önündeki en büyük engelin kendiniz olduğunu fark etmeniz zaman alıyor. Bu nedenle, şu anda kendinize sormanız gereken tek bir soru var. “Ben neyi bekliyorum?”

Eyleme geçmek için uygun ortamı yaratmanız gerekir. Özellikle sadeliğe, düzene ve temizliğe önem verilen bir ortam çalışma isteği uyandırır.

Doğru zamanlama da önemlidir. Enerjimiz yüksek, zihnimiz ve kalbimiz dinginken (özellikle sabahın erken saatlerinde) daha hızlı eyleme geçebiliriz.

Günlük Rutinlerle Eyleme Geçmek

Bir toplantıda konuşmacıyı dinlerken not almak bir eylemdir. Not alma kişiyi hayal kurmaya değil, konuşmacıya ve konuya odaklanmasını sağlar. Özellikle öğrenciler için dersten sonra bu notları düzenlemek ve tekrarlamak başarıyı getiren diğer bir eylemdir.

Etkili düşünme ve fikir üretme çoğu zaman yürüyüş sırasında sağlanır. Yürümek önemli bir aktivitedir. Sonsuz biyolojik ve psikolojik faydaları olan yürüyüş, politikacıların, CEO’ların ve bilim adamlarının tercih ettiği bir yöntemdir.

Sabah erkenden uyanan birçok başarılı insan, her zaman önce yatağını yapar. Bu, güne egzersizle başlamak ve gün boyunca devam etmekle ilgilidir.

Konuştuklarını Değiştirerek Eyleme Geçmek

Öncelikle ve en önemlisi; yapmalı, kazanmalı, etmeli değil, heyecan yaratan sözlerle hayatınızı dönüştürmeye hazır olun. Öyleyse pasif sesle değil, yüksek sesle başlayalım. Yapabilirim, yürüyebilirim, başarabilirim!

Hedeflerine Sarılarak Eyleme Geçmek

Hayal kurmaktan korkma. Kendini, geleceğini, nerede durduğunu, kim olmak istediğini asla unutma. Neye odaklanırsan ona dönüşürsün! Öyleyse hayal gücünüzü kullanın ve hedefinize ulaşın. Kendinden emin ol ve hatırla: İnanmak başarmanın yarısıdır.

Endişelerinden Arınarak Eyleme Geçmek

Korku ve pişmanlık duyguları, insanların kendilerine kurdukları hapishaneler gibi düşünülebilir. Dışarısı serbest ama dışarı çıkmak için kapı kapalıdır.

Bu noktada olabilecek en kötü şeyin başarısızlık olduğunu unutmayın. Değiştirilebilir ve pek çok ders içeren bir yola girmekten çekinmeyin.

Başarılarınıza ve hayallerinize ulaştıkça emeklerinizin karşılığını görmek çok daha tatmin edici. Bu noktada kendinizi serbest bırakmalı ve cesur olmalısınız.

Odak Noktası Belirleyerek Eyleme Geçmek

Doğru eyleme yapmanın en önemli bileşeni, ileriyi planlamaktır. Doğru plandaki her adım, odaklanma rehberinizdir. Bu yüzden planlar yaparken bunların ulaşılabilir, tatmin edici ve gerçekçi olduğundan emin olmanız gerekir.

Bu yüzden kulakları bazen bizi aşağı çeken diğer konuşmalara karşı tıkamalı. Çünkü insanın yeteneğini yükselten veya düşüren sözler değil, etki altında kalmayı kabul eden sözlerdir.

Zaman Tanıyarak Eyleme Geçmek

Motivasyon eksikliği zaman kaybına neden olur. Bunun ana nedeni, başarılı olmak veya başarısız olmak için kendinize zaman tanımamaktır. Motivasyon, yapmak üzere olduğunuz işte eyleme geçmenizin en önemli nedeni ise, hazırlanması zaman alan bir faktördür.

Hazırlanırken, her adımda zaman ayırın. Hızlı ve aceleci davranmaya hazırlanma süreci verimli değildir. Küçük molalar vermek ve sürecin dışına bakmaya çalışmak size fikir edinmede çok daha yardımcı olabilir.

Doğru Zamanda Eyleme Geçmek

Yoğun iş temposunda alacağınız kararlarda zorlanabilirsiniz. Kendiniz için bir plan yapmadan ve eylem için öncelikler belirlemeden başlamayın. Hızlı olmalısınız, ancak bu hız; zamanlamayı, planlamayı ve hedef belirlemeyi gerektirir.

Başlangıç ​​çizgisini geçtiğiniz anda her şey değişir. Tek gereken ilk adımı atmak. Ardından içgüdüsel olarak ilerlemeye odaklanın ve pistteki engellerin nasıl üstesinden gelineceğini öğrenin. Böylece eyleme geçmek ve hayallerinize her gün biraz daha yaklaşmak için doğru adımları atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir